Znamo da odabir prave dijagnostike može biti izazovan, bilo da ste profesionalni automehaničar ili majstor koji sam popravlja svoj automobil. Svatko ima različite zahtjeve za autodijagnostiku. Stoga smo odabrali i odgovorili na vaša najčešća pitanja.

Zanima me naprednija autodijagnostika koja može resetirati ručnu kočnicu, postaviti ABS, resetirati intervale itd.…

Sljedeći modeli marke Launch imaju gore navedene funkcije: X431 PROS V 1.0., LAUNCH X431 PAD III, X431 V +.

Za profesionalce preporučamo autodijagnostiku Launch X431 PAD VII, koja ima sve što i najzahtjevniji korisnici od autodijagnostike očekuju - od rutinskih resetiranja servisnih intervala do kodiranja upravljačke jedinice, uključujući resetiranje kočnice i postavke ABS-a. Kao bonus  ova dijagnostika ima godišnje ažuriranje potpuno besplatno.

Koje jezike podržava autodijagnostika?

Modeli za samodijagnostiku Launch X431 V + i X431 PROS V 1.0. podržavaju češki jezik. Naprotiv, dijagnostika ne podržava slovački jezik, ali svi modeli se mogu naći uglavnom na engleskom, njemačkom i ruskom jeziku. Da biste dobili pregledne informacje, pripremili smo za vas tablicu jezika.

Je li Launch autodijagnostika također opremljena ruskim jezikom?

Svi modeli Launch autodijagnostika koje nudimo imaju, između ostalih jezika: engleski, njemački i ruski.

Modeli X431 V + i X431 PROS V 1.0. su opremljeni i češkim jezikom.

Je li moguće spojiti autodijagnostiku LAUNCH X431 PAD VII a printerom za ispis podataka?

Da, LAUNCH X431 PAD VII možete spojiti s printerom putem Wifi. Uglavnom, svaki "tabletni model" LAUNCH ima WI-FI vezu. Uglavnom, svaki „tablet model“ LAUNCH ima WI-FI vezu i radi kao klasični tablet s Android operativnim sustavom. Drugo rješenje je slanje izvješća putem e-maila / bluetootha / wifi na uređaj koji je spojen na printer.

Autodijagnostika CR 319 OBD2 je Plug and Play uređaj i nema WIFI vezu. Koristi se samo za dijagnostiku automobila.

Je li moguće dijagnosticirati s LAUNCH CRP 909X i teretna vozila?

Ne. LAUNCH CRP 909X ne nudi funkciju dijagnostike teretnih vozila. Ako želite dijagnosticirati teretna vozila, preporučujemo da odaberete jednu od sljedećih dijagnostika: X431 V+, X431 PROS V, X431 PAD III zajedno s HD 3 modulom za teretna vozila. Alternativno X431 PAD VII koja također uključuje Smart Link za dijagnostiku teretnih vozila. U ovom slučaju je potrebno kupiti potreban softver.

Je li moguće pročitati upute za korištenje prije kupnje autodijagnostike?

Napišite nam putem online chata ili e-pošte na adresu info@foxigy.hr i mi ćemo vam pružiti potrebne upute.

Koje marke automobila podržava autodijagnostika?

Sve podržane marke automobila navedene su u opisu proizvoda. OBD II podržava većina automobila proizvedenih u SAD-u od 1996. godine, auta s benzinskim motorima od 2000. za EU i dizel motorima od 2003. za EU.

Što je OBD?

OBD je skraćenica od On Board Diagnostics. U slobodnom prijevodu to znači dijagnostika vozila. To je skup komunikacijskih normi, uređaja, oblika konektora i signala zahvaljujući kojima možemo dobiti potrebne informacije o vozilu i radnim parametrima.

Koja je razlika između OBD II i OBD I?

OBD I je uveden početkom 1990-ih kako bi se ujedinio dijagnostički sustav za bolju kontrolu emisije. Proizvođači su ugradili isti priključak u vozila, ali su se njihovi sustavi razlikovali.

OBD II je prvi regulirani univerzalni dijagnostički sustav koji je uveden u SAD-u 1996. godine, u EU za benzinske motore 2000. godine i za dizelske motore 2003. godine. Lokacija priključaka je također ista. Lijevo ispod upravljača i upravljačke ploče iznad područja vozačevih nogu. OBD II često ne zahtijeva fizičku vezu između uređaja za skeniranje i konektora spojenog na port.


Što znači EOBD?

EOBD je europska verzija OBDII-a. Jedina razlika između EOBD-a i OBDII-a je u godinama kada su uvedeni (OBDII 1996. u SAD-u, EOBD 2000. za benzinske motore i 2003. za dizel motore).

Može li OBD II čitati i OBD I?

OBD II uređaji također mogu čitati OBD I pod uvjetom da se koristi ispravan adapter.

Autodijagnostika Launch X431 PAD III, X431 PAD VII, X431 pros V 1.0 CZ i X 431 V + 4.0 CZ u paketu sadrže sve potrebne konektore i reduktore za dijagnosticiranje čak i starijih modela automobila koji nisu opremljeni klasičnim OBD konektorom.

Koje su osnovne funkcije OBD II?

Osnovne funkcije svake OBD II autodijagnostike su:

Način rada 1: Izmjerene vrijednosti, status OBD-II, readiness kod (pročitajte dtcs da biste pronašli mjesto kvara)

Način rada 2: Freeze frame (pročitajte parametre kada se pojavi pogreška)

Način rada 3: Kodovi pogrešaka povezane s emisijama

Način rada 4: Brisanje kodova grešaka

Način rada 5: Test lambda sonda

Način rada 6: Nesuvislo nadzirani testovi

Način rada 7: Kodovi pogrešaka

Način rada 8: Akcijski članovi (provjera električnih komponenti)

Način rada 9: Podaci o vozilu (VIN kod, kalibracija…)

Način rada 10 / 0xA: Kodovi pogrešaka pohranjeni u EEPROM-u

EEPROM Engleski Electrically Erasable Programmable Read-Only Memory je ROM koji se može električno izbrisati.

Što znači DTC?

Data Trouble Code, skraćeno DTC, je 5-znamenkasti kod pogreške koji se obično sastoji od jednog slova i četiri znamenke. Sam kod ukazuje na grešku koja je pronađena autodijagnostikom.

 

Koju autodijagnostiku koristiti s vozilima Iveco?

Preporučujemo model X431 V + za dijagnostiku automobila Iveco i bez kupnje HD 3 modula. Također nije potrebno kupiti modul prilikom kupnje autodijagnostike Launch X431 PAD VII jer ova dijagnostika uključuje modul “SMART LINK”. Kako funkcionira SMART LINK, možete vidjeti u videu ispod.

Imate li dijagnostiku Launch, ali nemate vezu s teretnim vozilima? Sve što trebate učiniti je kupiti HD 3 modul koji povezuje vaše teretno vozilo s dijagnostikom.

Koji je adapter potreban za dijagnosticiranje Škode Felicie?

Škoda Felicia je opremljena OBD konektorom, no za očitavanje je potrebno koristiti uređaj koji podržava VAG-com ekstenziju. U slučaju dijagnosticiranja starijih modela automobila, dijagnostike Launch X431 PAD III, X431 PAD VII, X431 pros V 1.0 CZ i X 431 V + 4.0 CZ opremljene su potrebnim konektorima i reduktorima za njihovu dijagnostiku.

Koju autodijagnostiku koristiti u osobnim automobilima? 

Sve autodijagnostike iz naše ponude pružaju dijagnostiku osobnih automobila. Sve ovisi o tome što očekujete od dane autodijagnostike.

Modeli koje nudimo:

Što se događa nakon 1 godine s besplatnim ažuriranjem?

Autodijagnostike kupljene do 2021. g su imale 2-godišnje ažuriranje potpuno besplatno. Autodijagnostike s godinom proizvodnje 2022 imaju samo godišnje ažuriranje. Ažuriranje možete kupiti izravno u našom web shopu. Ažuriranje softvera jamči da ćete također moći dijagnosticirati najnovije modele vozila. Bez ažuriranja i dalje će biti moguće raditi s dijagnostikom, ali uređaj neće uključivati ​​najnovije modele automobila niti nova poboljšanja softvera.

Imate li dodatnih pitanja? Ne ustručavajte se i kontaktirajte nas. Rado ćemo vam pomoći.

Imate li autodijagnostiku Launch? Ovo trebate znati o ažuriranjima

Autodijagnostike s besplatnim doživotnim ažuriranjem: CR 319, CRP129X.

Autodijagnostike s 1 godinom besplatnog ažuriranja: CRP 909X, X431 PROS MINI, X431 PAD III, X431 PAD VII, X431 pros V 1.0 CZ i X 431 V + 4.0 CZ.

Pružamo potpuni servis za LAUNCH dijagnostike, tako da ažuriranje možete kupiti i kod nas na web stranici.

Ažuriranje jamči dodavanje najnovijih modela automobila ili poboljšanja softvera. Istodobno, moguće je korištenje autodijagnostiku bez redovitih ažuriranja.

 

Imate li pitanja na koja nismo odgovorili u ovom članku? Ne ustručavajte se kontaktirati nas.